Рейтинг@Mail.ru
Главная < Розведення Каліфорнійських хробаків в домашніх умовах.

Розведення Каліфорнійських хробаків в домашніх умовах.

Розведення червоного Каліфорнійського хробака (ККЧ) в домашніх умовах є дуже прибутковим заняттям, тому, що їжею для ККЧ є будь-які органічні відходи, які переробляються хробаком в збалансоване екологічно-чисте добриво біогумус.Так ж, Каліфорнійський хробак дуже швидко розмножується, що дозволяє реалізовувати хробака біомасою і поштучно в рибальські магазини і сільськогосподарські підприємства, як білкових добавок для тварин і птахів.

Найкращим видом дощових хробаків для розведення в домашніх і промислових умовах є червоний Каліфорнійський хробак. Перед покупкою хробаків зверніть увагу, черв'яки повинні бути рухливі і червоного кольору. Перший час хробак повинен знаходиться в рідному субстраті, для звикання до нового корму.

Якісне маточне поголів'я червоного Каліфорнійського хробака (сім'я) повинна налічувати не менше 1 500 особин.

Для розведення в домашніх умовах Каліфорнійського хробака використовують ящики, бурти (ложі), компостні купи або ями. В якості корму для хробаків використовують органічні відходи: гній, пташиний послід, бадилля рослин, опале листя, солому, тріска, тирса, харчові овочеві відходи, картон, папір і ін.

Основні правила приготування субстрату (компосту) для подальшого заселення хробаків:

Органічні відходи збирають у купи і зволожують. Таким способом вони перегнивають 1-3 місяці.

Розміри бурт для закладання компосту:

Каліфорнійський хробак легко звикає до різного корму, тому при використанні різних компостів рекомендуємо робити пробне заселення. У ящик кладуть трохи готового субстрату і заселяють 50-100 дорослих хробаків. Якщо через добу вони всі живі, то компост придатний для подальшого заселення. Якщо 5-10 хробаків загинули, то причиною цього може бути підвищена кислотність або лужність. При підвищеній кислотності додаємо трохи вапняку або звичайної крейди, при підвищеній лужності додаємо в компост солому або тирсу, також можна додати бадилля рослин.

Сприятливі умови для розведення Каліфорнійського хробака:

Розведення Каліфорнійських хробаків в домашніх умови починають в теплу пору року, заселяють хробака в компост по 1-3 сім'ї на 1 м2, а через пару місяців починають вибирати хробаків, які вже розмножилися. Вибирають хробака таким способом: хробака не годують 2-3 дні, щоб вони трохи зголодніли, а потім на верх бурти або ящика кладуть 7-10 см свіжого компосту, а через добу знімають цей шар. У свіжий компост заходить основна кількість хробаків до 60-80% .В нижньому субстраті залишаються тільки молодь і кокони хробака. Процедуру за вибіркою хробаків повторюємо кілька разів. Всіх хробаків вибрати такий спосіб не вдається, 3-4% залишається в переробленому компості, який вже є добривом - біогумус. Вибраних таким способом хробаків заселяють в нові бурти, ящики, або використовують для продажу.

З настанням зими і температури нижче 50С бурти необхідно добре утеплити. Для цього на бурти укладають свіжий компост або ферментований гній товщиною 25-40см, поливають водою і закривають сіном або соломою висотою 40-50см. Верхній шар 5-10 см можливо взимку буде промерзати, але при цьому не буде представляти смертельну небезпеку для хробаків, так як він є теплоізолятором. Навесні хробаки будуть харчуватися компостом верхнього шару, 2/3 вашої бурти вже буде біогумусом.