Рейтинг@Mail.ru
Главная < Червоний каліфорнійський хробак. Опис виду

Червоний каліфорнійський хробак. Опис виду

У природі існує багато видів хробаків, але лише деякі з них можуть розмножуватися в штучних умовах. Саме до таких відноситься червоний каліфорнійський хробак. Це самий універсальний, найбільш привабливий, в першу чергу економічно, вид дощових хробаків.
Червоні каліфорнійські хробаки беруть свій початок з одного зі штатів Америки, Каліфорнії, звідси і з'явилася назва. Їх творцем вважається американський вчений Джордж Баретт, який отримав цей вид хробаків внаслідок культивування давно всім знайомих гнойових хробаків, у другій половині ХХ століття.
Червоний каліфорнійський хробак своїм зовнішнім виглядом мало, чим відрізняється від звичайних хробаків, які живуть в гної. Йому характерно витягнуте тіло циліндричної форми, буро-червоного кольору, стисле з боку черева, поділено на сегменти. Всі сегменти по двох сторонах наділений двома парами щетинок.

Зовнішній вигляд і деякі особливості

Червоні каліфорнійські хробаки не занадто габаритні. Довжина тіла в межах від шести до дев'яти сантиметрів, товщина від трьох до п'яти міліметрів. Вага хробака зазвичай не перевищує один грам. Температура тіла каліфорнійських хробаків становить 19-20 градусів за Цельсієм. Цей вид хробаків відрізняється своєю високою плодючістю, і довгим періодом життя. На відміну від звичайних дощових хробаків, каліфорнійські особини живуть в чотири рази довше, середня тривалість життя становить 16 років.

Статеві особливості каліфорнійських хробаків

Після третього місяця життя, каліфорнійські хробаки регулярно злягаються через кожні сім днів. При цьому підстилка, або середовище проживання, як і температура в коконі, повинна бути прийнятною температури (19-200 C).
Червоні каліфорнійські хробаки мають дуже специфічні особливості розмноження. За своїм статевою будовою вони гермафродити, тобто у них присутні як чоловічі, так і жіночі статеві ознаки, їм також не характерно самооплодотворение. Після запліднення перехресного типу двох особин хробаків виходять дві капсули, по одній у кожного. Капсули дозрівають за 14-21 діб, це залежить від температурного режиму середовища. Кожна капсула містить від двох до двадцяти нащадків.

Температурні особливості розмноження

Приміром, в умовах південно європейського клімату, кожна особина здатна справити на світло, в середньому сім хробаків за один раз. Температура грає ключову роль в розмноженні хробаків, при переважанні холодної погоди статевий потяг цих видів значно знижується, а в жарку погоду, навпаки досягає свого піку плодючості.
Саме, той факт, що каліфорнійський хробак надто теплолюбний, є єдиним його недоліком, при проведенні культивування даного виду. Тому, заняття розведення хробаків даного виду, потребує забезпечення плюсової температури субстрату.

Красные калифорнийские черви купить Красный калифорнийский червь купить

Красные калифорнийские черви купить Красный калифорнийский червь купить